Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
13.07.2021

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz toplantı salonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Programa Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Küyük, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ve Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Dost ve davetliler katıldı.

Programın açılışında konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, “15 Temmuz sonrasındaki süreçte Türk yargısının, hakimleri ve Cumhuriyet savcıları ile zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, devletimizin bekası temin edilinceye kadar terör örgütleriyle mücadelemiz devam edecek.” mesajı verdi.

Programa katılan Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Dost Devlet, Hukuk ve Adalet kavramlarının önemi hakkında konuşma yaptı.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu tarafından, Doç. Dr. Süleyman Dost’a Türk Bayrağı takdim edildikten sonra programa son verildi.

 Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa AKBULUT'un Konuşması


 

SDÜ Hukuk Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOST'un Konuşması

Vali Ömer SEYMENOĞLU'nun Konuşması


 

Adres

Fatih Mahallesi 201. Cd. No:32, 32200 Merkez/Isparta

Telefon

(0246) 228 59 02 - 227 45 62 - 227 68 35

Faks: 0246 228 79 21

E-Posta

ispartacbsisaretadalet.gov.tr